Zmiany w zdobywaniu zezwolenia na budowę domu

Zmiany w zdobywaniu zezwolenia na budowę domu

W trakcie planowania budowy własnego domu mieszkalnego stoi przed nami sporo zadań. Trzeba postarać się o pewne dokumenty, bez jakich początek budowy nie może się zacząć.

Nowe przepisy prawa budowlanego chcą przyspieszyć pozyskiwanie zezwoleń na budowę domu, na jaką dzisiaj musimy oczekiwać bardzo długo, niektóre statystki podają nawet okres do roku czasu. Nowe zmiany mają skończyć ze składaniem wniosków, zamiast tego będziemy musieli składać starostwu zgłoszenie z dołączonym projektem budowy. Starosta będzie miał miesiąc czasu, aby wydać swoje orzeczenie.

Jeżeli się nie wywiąże, mogą zostać nałożone na niego kary pieniężne. Ma być to 500 zł za każdy dzień zwłoki. Jeżeli nie złożymy wszystkich wymaganych dokumentów albo budowa będzie zagrażać bezpieczeństwu lub środowisku, starosta może wydać swój sprzeciw na budowę. Niestety, na zmiany trzeba jeszcze trochę zaczekać. Na razie trwa proces podsumowywania prac legislacyjnych. Następnie projekt ma trafić na biurko ministra. Nowe przepisy podają rękę wszystkim osobom, które planują budowę domu, jednak aby te zmiany nastąpiły trzeba uzbroić się w cierpliwość i na razie oczekiwać na decyzję właściwego organu podług dawnych zasad.

Nie tylko wielki format
Drukowanie wielkoformatowe jest specjalizacją bardzo wielu drukarni, nawet takich, które posi...
Magazyny do wynajęcia
Magazyny do wynajęcia to często wyjątkowo kosztowna inwestycja, jaka generuje bardzo duże wydatki dl...
Taniec jako nowoczesne hobby
Dla wszystkich, którzy mają ochotę na trochę rozrywki, szczególnie polecany jest tanie...
Kapelusze
Nakrycia głowy są aktualnie modne praktycznie przez cały rok. Nosi się czapki bejsbolówki, kt...