Zmiany w zdobywaniu pozwolenia na budowę domu

Zmiany w zdobywaniu pozwolenia na budowę domu

W czasie planowania budowy własnego domu mieszkalnego stoi przed nami mnóstwo zadań. Należy postarać się o pewne dokumenty, bez których start budowy nie może się zacząć.

Najnowsze przepisy prawa budowlanego chcą przyspieszyć pozyskiwanie pozwoleń na budowę domu, na jaką teraz musimy czekać bardzo długo, niektóre statystki podają nawet okres do roku czasu. Najnowsze zmiany mają skończyć ze składaniem wniosków, zamiast tego będziemy musieli składać starostwu zgłoszenie z dołączonym projektem budowy. Starosta będzie miał miesiąc czasu, żeby wydać swoje orzeczenie.

Jeżeli się nie wywiąże, mogą zostać nałożone na niego kary pieniężne. Ma być to 500 zł za każdy dzień zwłoki. Jeżeli nie złożymy wszystkich wymaganych dokumentów albo budowa będzie grozić bezpieczeństwu lub środowisku, starosta może wydać swój sprzeciw na budowę. Na nieszczęście, na zmiany należy jeszcze nieco poczekać. Na razie trwa proces podsumowywania prac legislacyjnych. Później projekt ma trafić na biurko ministra. Najnowsze przepisy podają rękę wszystkim osobom, jakie planują budowę domu, jednakże żeby te zmiany nastąpiły należy uzbroić się w wytrwałość i na razie czekać na decyzję właściwego organu podług starych zasad.

Polski półwysep
Hel jest miastem położonym na półwyspie helskim. Jest to dość małe miasto, do którego ...
Nie tylko wielki format
Drukowanie wielkoformatowe jest specjalizacją bardzo wielu drukarni, nawet takich, które posi...
Indochiny w pigułce
Indochiny jest to nazwa kraju stosowana w celu określenia wschodniej części Półwyspu Indochiń...
Prowadzenie księgowości we własnej firmie nie jest proste
Prowadzenie księgowości we własnej firmie nie jest proste, więc najlepiej jest zlecić to biurom, kt&...